OGM KAYAK SPOR KULÜPLERİ

ERZURUM

Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü, Sarıkamış İşletme Müdürlüğü’nde Sarıkamış Ormanspor Kulübü Derneği adı ile 2007 yılında kurulmuş olup; kayak ve snowboard spor branşlarında faaliyet göstermektedir. 25 sporcu kayak, 5 sporcu snowboard dallarında olmak üzere toplam da 30 lisanslı sporcu mevcuttur. Bu sporcularımız Sarıkamış halkından durumu iyi olmayan ve kimsesiz çocuklardan oluşmaktadır. Kulübümüzün 9 Adet snowboard , 50 Adet kayak takımı ve 55 adet kayak elbisesi bulunmaktadır. Kulübümüz Orman Genel Müdürlüğü desteği ile durumu iyi olmayan 50 sporcuya ücretsiz hizmet vermektedir.

Sarıkamış Orman Spor Külübümüz 2007 yılında 30'dan fazla üye ile kurulmuştur. Külübümüzün  kuruluş amacı yoksul çocuklara hizmet etmektir.  2007 yılında  bugüne kadar 100'den fazla sporcumuz olmuş, bu sporcularımız çeşitleri nedenlerle sporu bırakmıştır. Bu gün itibari ile 36 lisansı sporcumuz bulunmakta, bu sporculardan 2 tanesi A1 liginde, 2 tanesi A2 liginde, 1 tanesi snowboard etaplarinda geriye kalan sporcularımızda bölge yarışlarında yarışmaktadır.

BURSA

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü,Bursa ili merkezinde Ormanspor Kulübü Derneği 1986  yılında kurulmuş olup kuruluş tarihinden bugüne kadar voleybol, futbol ve kış sporları olarak da snowboard ve Alp Disiplini Kayak Sporu alanlarında Amatör-Profesyonel olarak faaliyet göstermektedir. Kayak sporunda ise Bursa Gençlik Spor İl Faaliyetleri ve  Türkiye Kayak Federasyonunun yapmakta olduğu illerarası yarışma faaliyetlerine katılım sağlanmaktadır. Bursa Ormanspor Kulübü olarak kayak ve snowboard eğitim faaliyetlerimiz, Türkiye Kayak Federasyonundan diplomalı kurum personellerimizden oluşan kayak hocaları tarafından  verilmektedir.

KASTAMONU

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü, Kastamonu ili merkezinde Ormanspor Kulübü Derneği 1993 yılında kurularak faaliyete geçmiştir. Futbol branşı ile başlamış daha sonra alınan yönetim kurulu kararları ile masa tenisi, satranç, trekking, tekvando ve geleneksel kızak branşları açılmış bir müddet devam ettikten sonra mali yetersizlik nedeniyle trekking, tekvando ve satranç kapatılmıştır. Şu ana kadar Kayak sporu ile ilgili çalışma yapılmamış, kayak sporu branşı da açılacaktır.

BOLU

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü dahilinde mevcut kurulu olan herhangi bir kayak spor kulübü bulunmamakta olup, Şehit ve Gazi Aileleri Dernekleri ile bu minvalde görüşülmüş kendilerine bu konuda üyelerinden herhangi bir talep gelmediğini, dernek kurulması halinde kendilerinin üyeleri ile görüşüp destek verebileceklerini ifade etmişlerdir.

Ayrıca Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü Erciyes Kayak Merkezinde Ormanspor Kayak kulübü kurulacak olup , İzmir Bozdağ Kayak Merkezi açılması ile burada da kayak kulübü kurulacaktır.