Sarıkamış Şehitlerimiz İçin Yürüdük

Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli ve Genel Müdürümüz Sn. Bekir Karacabey Sarıkamış Harekatının 105.Yılı Anma Etkinliklerinde Kızılçubuk Zirvesine Yürüdüler.

​Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Sarıkamış Harekâtı'nın 105. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüşe katılmak üzere Kars ilimizin Sarıkamış ilçesindeki Soğanlı ve Allahuekber dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi'ne çıktılar.

Sayın Pakdemirli,  ‘Allahuekber’ nidalarının dağlara kazındığı yerde şehitlerin yanında olmaktan gurur duyduğunu dile getirerek “Bu kadar gencin şehitlerine yürüdüğünü görünce 105 yıl önceki o ruh halinin halen dipdiri olduğunu söylemek mümkün. Türkiye şehitlerine, yiğitleriyle yürüyor. Bu gençlikle Türkiye 2023'e, 2053'e, 2071'e yürüyor. 105 yıl evvel anaların yüreğine ateş, yiğitlerin kaderine kar düştü. Kafkas Cephesi'ni savunmak için başlattığımız harekat, hepimiz için bir beyaz hüzün olarak hafızalarımızda durmakta ve bu hüznü unutmamalıyız. Seferlerimizi, zaferlerimizi hatırladığımız kadar, Sarıkamış'ı da hatırlamalıyız.” dedi.

Sayın Genel Müdürümüz Bekir Karacabey ise on  “On binlerce vatandaşımız ile birlikte ‘Sarıkamış Ecdadına Yürüyor’ programına katılarak vatan toprakları için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen şehitlerimizi yâd ettik. Bu vesileyle vatan uğruna hayatını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle bir kez daha yâd ediyorum. 105 yıl önceki ruh hali ile bugün burada toplanan vatandaşımızla bir arada olmak ise bizler için gurur kaynağıdır.” dedi.​

06.01.2020 18:30