OGM Ormanspor, Süper Ligde ilk galibiyetini Büyükçekmece deplasmanında aldı!

Basketbol Süper Ligi üçüncü hafta karşılaşmasında OGM Ormanspor, Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda konuk olduğu Arel Üniversitesi Büyükçekmece’yi 84-64 ile mağlup etti ve ligdeki ilk galibiyetini aldı.

Tempolu başlayan günün ilk mücadelesinde ilk dört dakika 7-4’lük OGM Ormanspor üstünlüğüyle geçildi. Çok kötü hücum eden Büyükçekmece karşısında art arda sayılar bulan konuk ekip, ilk molaya 11-4 ile önde girdi. Ancak moladan iyi dönen ev sahibi, yakaladığı 4-0’lık seriyle farkı üçe indirdi. (8-11) Serhat Şehit’in takımı Kenny Hayes’ı devreye sokmaya çalışmak dışında hücumda etkinlik gösteremezken ilk periyotu önde bitiren 19-13 ile Ormanspor oldu.

 

İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle ve maç başında olduğu gibi olduğu tempolu bir şekilde başladı. (17-24) Oldukça düzensiz bir şekilde hücum etmeye devam eden ev sahibi karşısında art arda sayıla bulmayı sürdüren OGM Ormanspor, periyotun ilk altı dakikasını 38-20 ile önde geçti. Ayrıca bu periyotta hakemlere itirazı sebebiyle Büyükçekmece’de Koç Serhat Şehit, teknik faulle maçtan ihraç edildi. Kenny Hayes’e bağımlı görünen ve Osiris Eldridge’den beklediği şut performansını alamayan Büyükçekmece, son üç dakikaya girilirken farkın 20 sayıya kadar çıkmasına engel olamadı. (20-40) İlk devreyi OGM Ormanspor, 46-29 ile üstün tamamladı.

Hücum açısından kısır başlayan ikinci devrenin ilk dört dakikası, 50-32’lik Ormanspor üstünlüğüyle geçildi. Büyükçekmece tam saha baskıyla rakibini hata yapmaya zorlarken farkın on beş sayıya gerilemesi Koç Korhan Aydanarığ’ya mola aldırdı. (40-55) Mola sonrası farkı periyot sonuna dek koruyan konuk takım, son çeyreğe 64-46 ile önde girdi.

OGM Ormanspor, final periyotunda da farklı üstünlüğünü korudu ve rakibinin kendisine yaklaşmasına izin vermedi. İkinci çeyrekle birlikte ipleri eline alan konuk takım, İstanbul deplasmanından 84-64 ile galip ayrıldı.

13.10.2019 14:58