"OGM ORMANSPOR:92-BİREVİM ELAZIĞ İL ÖZEL İDARE:77"

Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin sekizinci haftasında Birevim Elazığ İl Özel İdare'yi konuk etti. Ekibimiz, M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu'nda oynanan mücadeleden uzatma sonunda 92-77'lik galibiyetle ayrıldı ve ligdeki galibiyet sayısını 3'e yükseltti. Yeşil-Beyazlılarımız, ligin dokuzuncu haftasında ise; milli maç arasından sonra, 21 Kasım Cumartesi günü saat 13:00'te Samsun Canik Belediyespor'a konuk olacak.

 

Ekibimiz, mücadeleye; Alperi Onar, Riquna Williams, Sinem Ataş, Angelica Robinson ve Ashley Walker beşiyle başladı. Yeşil-Beyazlılarımız, maça Riquna Williams'ın önce üçlük ardından da basket faul ile bulduğu 6-0'lık seriyle girdi. Rakibinin serbest atış isabetlerine yine Williams'ın üçlüğüyle yanıt veren ekibimiz, skoru 9-2'ye getirdi. Serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla farkı eriten konuk ekip, ekibimizin top kayıplarını da değerlendirerek 12-11 ile maçta ilk kez öne geçti. Karşılıklı sayıların geldiği bölümde skor üstünlüğü de sık sık el değiştirdi. Cannon – Baric ikilisi ile hücumda etkili olan rakibine Alperi Onar'ın üçlüğüyle yanıt veren ekibimiz, dengeli bir oyuna sahne olan ilk çeyreği 24-22'lik skorla geride kapattı. İlk çeyrekte 4/5 saha içi isabeti ile oynayan Riquna Williams, kaydettiği 11 sayıyla ekibimizin en skorer ismi oldu.

 

Karşılaşmanın ikinci çeyreğine, ilk çeyrekte 11 sayı bulan Emma Cannon'ın basketiyle girildi. Hücumda yüzdelerin düştüğü bu çeyrek başında ekibimiz, hücumdaki tutukluğunu da Ashley Walker'ın üçlüğüyle noktaladı. Devrenin son 5 dakikalık bölümüne konuk ekibin 32-26'lık üstünlüğüyle girildi. Serbest atış çizgisinden Alperi Onar ve Brittney Sykes ile isabetler bulan Yeşil-Beyazlılarımız, özellikle Emma Cannon'ın boyalı alandaki etkinliği sonrası skor farkını devrenin son bölümüne kadar kapatamadı. Devrenin son bölümünde de kolay atış şanslarını değerlendiremeyen ekibimiz, mücadelenin ilk yarısını 45-36 geride tamamladı. Maçın ilk yarısında en skorer oyuncumuz, 11 sayı ile Riquna Williams oldu.

 

Takımımız, maçta ikinci yarıya; Alperi Onar, Riquna Williams, Brittney Sykes, Nazlı Bircan Gökdemir ve Ashley Walker beşiyle başladı. İkinci devrenin ilk sayılarına Brittney Sykes imzasını attı. Etkili savunması ile ilk bölümde rakibine sayı şansı tanımayan ekibimiz, Williams'ın serbest atış sayıları sonrası Walker'la da bir üçlük isabeti bularak 7-0'lık seri yakaladı. Sykes'ın basketiyle serisini 9-0'a çıkartan takımımız, ilk 4 dakikalık bölümde potasında sayı görmeyerek 45-45 ile uzun bir aranın ardından skoru eşitledi. Müthiş serisini çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümü sonunda 12-0'a getiren Yeşil-Beyazlılarımız, skorda da 48-45 ile öne geçen taraf oldu ve rakibine mola aldırdı. Mola dönüşünde ise karşıklıklı sayılar ile skor üstünlüğü yine sık sık el değiştirmeye devam etti. İki ekibin de özellikle orta mesafe atışlarla skor ürettiği üçüncü çeyrekte Alperi Onar ve Brittney Sykes ile etkili olan ekibimiz, bu çeyreği 59-58'lik üstünlükle tamamlamayı başardı.

 

Maçta dördüncü çeyrekte ise ilk sayılar Riquna Williams tarafından serbest atış çizgisinden geldi. Bu çeyreğin ilk bölümünde her iki takım da sayılarını serbest atış çizgisinden kaydetti. Mücadele dozajının yükseldiği ve hücumda yüzdelerin düştüğü dördüncü çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümünde her iki ekip de beşer sayı üretirken, Gamze Takmaz'ın basket faulü sonrası konuk Elazığ ekibi, Nika Baric'le de bir basket bularak skoru 68-64'e getirince ekibimiz bitime 3:26 kala mola aldı. Hücumda bir türlü organize olamadığı bu çeyrekte skor bulmakta zorlanan Yeşil-Beyazlılarımız, Alperi Onar'ın turnikesi ile skoru 72-66'ya getirirken, Ashley Walker'ın basket faulü sonrası ise 72-69 ile bitime 36 saniye kala farkı 3 sayıya indirdi. Tam saha baskı ile rakibini hataya zorlayan ekibimiz, Ashley Walker ile serbest atış çizgisinden 2/2 isabet bularak farkı 1 sayıya kadar indirdi. Bitime 14 saniye kala Nika Baric'in serbest atış sayıları ile farkı yeniden 3 sayıya çıkardı. Sykes'ın turnikesiyle skoru 74-73'e getiren ekibimiz, rakibin bir serbest atış isabeti sonrası son saniyede Ashley Walker ile basketi bularak 75-75 ile maçı uzatmaya taşıdı.

 

Uzatma periyotuna Alperi Onar'ın orta mesafe isabeti ile giren Yeşil-Beyazlılarımız, Alperi'nin 2 serbest atış isabetiyle de farkı 4 sayıya çıkardı. Sykes'ın iki basketi sonrası serisini 8-0'a getiren ekibimiz, yine Sykes'ın orta mesafe isabetiyle skoru 85-75'e getirdi ve bitime 2:32 kala rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü de rakibine sayı şansı vermeyerek Sykes ile bir isabet bulan takımımız, Damla Gezgin'in üçlüğü ile seriyi 15-0'a getirdi. Son bölümde Emma Cannon ve ikinci devrenin etkili ismi Sykes'ın karşılıklı sayıları gelirken, ekibimiz mücadeleden 92-77'lik galibiyetle ayrıldı.

 

 

SALON: M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu

 

HAKEMLER: Erşan Kartal, Tolga Edis, Hakan Gerey

 

OGM ORMANSPOR (92): Angelica Robinson 4 (11 ribaund), Nilay Kartaltepe (2 ribaund- 1 asist), Damla Gezgin 3 (2 asist), Brittney Sykes 27 (3 ribaund- 3 asist), Ashley Walker 13 (3 ribaund- 3 asist), Riquna Williams 19 (5 ribaund- 5 asist), Özge Yarga, Sinem Ataş (3 ribaund- 2 asist), Şerife Alperi Onar 20 (2 ribaund- 2 asist), Hilal Halaç, Meltem Avcı 6 (3 ribaund), Nazlı Bircan Gökdemir (1 ribaund- 1 asist).

 

BİREVİM ELAZIĞ İL ÖZEL İDARE (77): Gamze Takmaz 5 (2 ribaund), Nazlı Güngör, Naile Çırak (1 asist), Nihan Demirkol 3 (1 ribaund- 5 asist), Emma Jean Cannon 30 (13 ribaund- 2 asist), Sera Özelçi 3 (2 ribaund), Nika Baric 15 (3 ribaund- 7 asist), Ariel Asante Atkins 9 (4 ribaund- 2 asist), Gizem Sezer, Şuğranur Hatice Sönmez, Alena Hanusova 12 (11 ribaund- 2 asist).

 

04.11.2020 16:14