"OGM ORMANSPOR:90-ALİAĞA PETKİMSPOR:106"

Erkek Basketbol Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi'nde 2020-2021 sezonunun yedinci haftasında ligin yeni ekiplerinden Aliağa Petkimspor'u sahasında konuk etti. Yeşil-Beyazlılarımız, Ankara Spor Salonu'nda seyircisiz oynanan bu mücadeleden 106-90'lık mağlubiyetle ayrıldı.

 

Ekibimiz mücadeleye; Terrell Holloway, Dwight Hardy, Stanton Kidd, Cevher Özer ve Elmedin Kikanovic beşiyle başladı. Karşılaşmaya konuk ekipten Ian Hummer'ın basket faulü ile girildi. Takımımız, maçın ilk bölümünde Kikanovic'i boyalı alanda etkili kullanarak sayılar buldu. Yiğitcan Turna'nın dış atışları ile skor üstünlüğünü eline alan konuk ekibe Kidd'in orta mesafe isabetiyle yanıt veren Yeşil-Beyazlılarımız, ilk çeyreğin son 5 dakikalık bölümüne 15-11 geride girdi. İlk çeyrekte yüksek yüzdeyle hücum eden Aliağa Petkimspor karşısında serbest atış çizgisinden sayılar bulan takımımız, Dwight Hardy'nin üç sayılık isabeti ve atış pozisyonundaki faul sonrası bulduğu serbest atış isabetiyle skoru 21-19'a getirdi ve farkı 2 sayıya indirdi. Karşılıklı faullerle oyunun sık sık durduğu ilk çeyrekte her iki takım da serbest atış çizgisinden sayılar bulurken, Aliağa Petkimspor'da Alp Karahan'ın son saniye üçlüğü sonrası ilk çeyrek de konuk ekibin 30-27'lik üstünlüğüyle noktalandı. Elmedin Kikanovic, kaydettiği 8 sayıyla maçın ilk çeyreğindeki en skorer oyuncu oldu.

 

Maçın ikinci çeyreğine Ege Arar ile Jamelle Hagins'in karşılıklı sayılarıyla girildi. Ekibimizin hatalarını bulduğu sayılarla değerlendiren konuk ekip, skorda 37-31 öne geçince, takımımız mola aldı. Moladan dönüşte de istediği oyunu sahaya yansıtamayan Yeşil-Beyazlılarımız, Vasiliauskas'ın üçlüğü sonrası skorda 43-32 geriye düştü. Hücumda serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla etkili olan ekibimiz, Erol Can Çinko ve Cevher Özer'in art arda gelen iki üçlüğüyle devrenin son 4 dakikasına 45-41 geride girdi. Devrenin sonunu da etkili oynayan konuk ekip, takımımızın savunmadaki hatalarını da değerlendirerek maçta yüksek yüzdeyle hücum ettiği ilk devreyi 60-48 önde kapatan taraf oldu. Ekibimizde Elmedin Kikanovic ve Tu Holloway, kaydettikleri 13'er sayı ile takımımızın ilk yarıdaki en skorer isimleri oldular.

 

Yeşil-Beyazlılarımız, maçta ikinci devreye; Tu Holloway, Dwight Hardy, Stanton Kidd, Cevher Özer ve Jamelle Hagins beşiyle çıktı. Devrenin ilk sayıları kaptan Cevher Özer'den geldi. Kendrick Ray ve Steve Zack ile sayılar bulan Aliağa Petkimspor, ekibimiz karşısında aradaki sayı farkını da korumayı başardı. Üçüncü çeyreğin son 5 dakikalık bölümüne 66-58 geride giren ekibimiz, serbest atış çizgisinden bulduğu isabetlerle aradaki farkın açılmasını önlerken, Kikanovic'in bulduğu pota altı isabeti sonrası maçın üçüncü çeyreği de konuk İzmir ekibinin 81-74'lük üstünlüğüyle sona erdi. Maçta dördüncü çeyreğe Aliağa Petkimspor, Ege Arar'ın pota altı sayılarıyla girdi. Hücumda tutuk bir performans sergileyen ekibimiz, aradaki farkı eritemeyince maçta son 5 dakikalık bölüme de konuk ekibin 95-81'lik üstünlüğüyle girildi. Hücum ribaundları ile etkili olan konuk ekip karşısında Hardy'nin bulduğu üçlük isabeti, skoru 98-84'e getirdi. Rölanti geçen son bölümde her iki takım da rotasyondaki genç isimlere de şans verdi. Bu bölümde de karşılıklı sayılar gelirken, ekibimiz mücadeleden 106-90'lık mağlubiyetle ayrıldı.

 

Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi'nin sekizinci haftasında; 14 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 17:30'da Bursa ekibi TOFAŞ Spor'a konuk olacak.

 

 

Salon: Ankara Spor Salonu

Hakemler: Erşan Kartal, Ziya Özorhon, Özge Şentürk

 

OGM ORMANSPOR (90): Terrell Holloway 17 (1 ribaund- 7 asist), Elmedin Kikanovic 16 (3 ribaund), Stanton Kidd 16 (5 ribaund- 1 asist), Cevher Özer 9 (6 ribaund- 6 asist), Jamelle Hagins 7 (1 ribaund- 2 asist), Efe Ergi Tırpancı 3 (1 ribaund), Dwight Hardy 16 (1 ribaund- 1 asist), Mert Alemdar, Kadir Bayram (1 ribaund- 2 asist), Tuna Han Dikmen 2 (1 ribaund- 1 asist), Erol Can Çinko 4 (2 asist), İsmail Yiğit Yüceer.

 

ALİAĞA PETKİMSPOR (106): Kendrick Ray 18 (1 ribaund- 9 asist), Yiğitcan Turna 11 (2 ribaund- 3 asist), Thomas Wimbush 10 (4 ribaund), Stephen Zack 8 (4 ribaund- 2 asist), Ian Hummer 10 (2 ribaund- 5 asist), Boran Güler 1 (1 ribaund- 1 asist), Ege Arar 18 (10 ribaund- 3 asist), Sarunas Vasiliauskas 8 (3 asist), Hakan Yapar 6 (3 ribaund- 4 asist), Canberk Kuş 8 (2 ribaund- 2 asist), Dorukhan Engindeniz, Alp Karahan 8.

 

 

 

 

 

 

 

07.11.2020 19:39