"OGM ORMANSPOR:88-NESİBE AYDIN GENÇLİK VE SK:58"

Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin onyedinci haftasındaki başkent derbisinde Nesibe Aydın'ı konuk etti. Ekibimiz, M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu'nda oynanan mücadeleden 88-58'lik farklı galibiyetle ayrılarak bu sezonki 9. galibiyetini aldı. Yeşil-Beyazlılarımız, ligin 18. haftasında ise 27 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 16:30'da başlayacak maçta lider Fenerbahçe Öznur Kablo'ya konuk olacak.

 

Ekibimiz, bu önemli mücadeleye; Alperi Onar, Riquna Williams, Brittney Sykes, Angelica Robinson ve Meltem Avcı beşiyle başladı. Maçın ilk bölümünde Meltem Avcı'yı hücumda etkili kullanan ekibimiz, genç oyuncunun 5 sayısı ile skorda 5-3 öne geçti. Alperi Onar ve Riquna Williams ile serisini devam ettiren Yeşil-Beyazlılarımız, 10-3 ile farkı 7 sayıya çıkartırken, konuk ekip de Snytsina ve Hebard'ın basketleri ile aradaki farkı eritmeye çalıştı. Ekibimizin boş hücumlarını Gözde Eldaş'ın sayıları ile değerlendiren konuk ekip, skorda dengeyi yakalasa da, ilk çeyrekte özellikle dış şutlarda etkili olan ekibimiz, 19-15 ile yeniden üstünlüğü eline aldı. Çeyreğin kalan bölümünde de etkinliğini sürdüren Yeşil-Beyazlılarımız, 4/5 ile üçlük isabeti bulduğu ilk çeyreği 26-19 önde kapattı. Meltem Avcı, 4/4 şut isabetiyle 10 sayı üreterek ilk çeyreğin en etkili ismi oldu. 4/5 ile şut atan Alperi Onar ise 8 sayı kaydetti. Maçta ikinci çeyreğe karşılıklı sayılarla girildi. Angel Robinson'ın basketiyle 32-23 öne geçen ekibimiz, Hülya Çoklar'ın sayılarına da Ashley Walker ile yanıt vererek devrenin son 6 dakikalık bölümüne 34-25 önde giren taraf oldu. Bu çeyrekte Ruthy Hebard'ı pota altında etkili kullanmak isteyen rakibi karşısında serbest atış çizgisinden sayılar bulan ekibimiz, Riquna Williams ve Alperi Onar'ın da devreye girmesiyle birlikte maçın ilk yarısını 49-35'lik üstünlükle kapattı. Ekibimizde ilk yarıda; Riquna Williams 12, Alperi Onar 11, Meltem Avcı ve Ashley Walker ise 10'ar sayı kaydettiler.

 

Takımımız, maçta ikinci yarıya; Nilay Kartaltepe, Riquna Williams, Brittney Sykes, Angelica Robinson ve Meltem Avcı beşiyle başladı. İkinci devreye Angel Robinson'ın potaya yakın atışlardan bulduğu isabetlerle girildi. Mücadele dozajının arttığı ancak şut yüzdelerinin de düştüğü üçüncü çeyrekte, aradaki sayı farkı da korunmuş oldu. Her iki ekip de çeyreğin ilk 6 dakikasında 7'şer sayı üretirken, Syntsina'ın basketine Robinson'ın orta mesafe isabetiyle yanıt veren Yeşil-Beyazlılarımız, çeyreğin bitimine 3:20 kala skoru 58-44'e getirdi ve rakibine mola aldırdı. Moladan Riquna Williams'ın üçlüğüyle dönen ekibimiz, Gözde Eldaş'ın üçlük isabetine de Sinem Ataş ile yanıt vererek maçta üçüncü çeyreği 64-49 önde tamamladı. Yeşil-Beyazlılarımız, çok iyi dış şut performansı sergilediği maçta dördüncü çeyreğe de Sinem Ataş ve Brittney Sykes'dan gelen iki üçlük isabetiyle girdi. Sinem Ataş'la bir basket daha bulan ekibimiz, 72-52 ile çeyreğin ilk bölümünde farkı 20 sayıya çıkardı. Savunmada etkili bir oyun sergileyen Yeşil-Beyazlılarımız, Alperi Onar ve Ashley Walker'ın basketleri sonrası skoru 76-52'ye getirerek bitime 6 dakika kala rakibine mola aldırdı. Moladan Ashley Walker'ın üçlüğüyle dönen takımımız, dördüncü çeyreğin ilk 6 dakikalık bölümünde potasında sadece 3 sayı gördü. Etkili savunmasını sürdüren ekibimiz, Alperi Onar, Ashley Walker ve Riquna Williams'ın sayılarıyla skoru 86-53'e getirdi. Aradaki farkın kapanmasına kalan bölümde de izin vermeyen Yeşil-Beyazlılarımız, mücadeleden 88-58'lik galibiyetle ayrılan taraf oldu.

 

 

SALON: M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu

 

HAKEMLER: Zafer Yılmaz, Yücel Çilingir, Anıl Veziroğlu

 

OGM ORMANSPOR (88): Angelica Robinson 10 (6 ribaund), Riquna Williams 17 (10 ribaund- 6 asist), Nilay Kartaltepe (3 ribaund- 3 asist), Damla Gezgin 2 (1 ribaund- 1 asist), Brittney Sykes 3 (4 ribaund- 3 asist), Ashley Walker 20 (6 ribaund- 1 asist), Özge Yarga, Sinem Ataş 8 (5 ribaund- 2 asist), Şerife Alperi Onar 15 (1 ribaund- 10 asist), Meltem Avcı 13 (2 ribaund- 2 asist), Nazlı Bircan Gökdemir, Hilal Halaç.

 

NESİBE AYDIN BASKETBOL (58): Katsiaryna Snytsina 13 (4 ribaund- 4 asist), Merve Uygül  (1 ribaund- 3 asist), Büşra Akgün 6 (3 ribaund- 1 asist), Sheylani Peddy 10 (7 ribaund- 5 asist), Zsofia Simon (2 asist), Hülya Çoklar Asarcıklı 4 (2 ribaund), Melike Tuğba Oral 6 (5 ribaund- 1 asist), Ruthy Hebard 12 (8 ribaund), Harika Gözde Eldaş 7 (2 ribaund- 6 asist), Alis Kumsal Aslan, Gizem Kaymaz, Zeynep Koral.

13.01.2021 16:07