"OGM ORMANSPOR:68-BEŞİKTAŞ ICRYPEX:92"

Erkek Basketbol Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi'nin 19. haftasında Beşiktaş Icrypex'i konuk etti. Ekibimiz, Ankara Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmadan 92-68'lik skorla mağlup ayrılarak ligde beş galibiyette kaldı. Takımımızda Jamelle Hagins, 17 sayı ve 10 ribaundluk double-double ile karşılaşmayı noktaladı.

 

Ekibimizde Elmedin Kikanovic, sakatlığı sebebiyle bu maçta da kadroda yer almadı. Yeşil-Beyazlılarımız, mücadeleye; Terrell Holloway, Erol Can Çinko, Charlon Kloof, Cevher Özer ve Jamelle Hagins beşiyle başladı. Maçın ilk bölümünde karşılıklı sayılar vardı. Takımımızda Holloway etkili olurken, konuk ekip de pota altı sayıları ile sonuca gitti. Erol Can Çinko'nun 3+1'lik basketi ile 9-7 öne geçen Yeşil-Beyazlılarımız, Hagins'in de pota altında etkili olmasıyla birlikte rakibinin çember altı sayılarına yanıt vermeyi başardı. Maçta ilk çeyreğin 5 dakikalık bölümü, Kloof'un üçlüğü sonrası 16-14'lük üstünlüğümüzle geride kaldı. Çeyreğin kalan bölümü de karşılıklı sayılara sahne olurken, Yiğit Baran Sarıkaya'nın üçlüğüne son saniyede Şehmus Hazer ile yanıt veren Beşiktaş Icrypex, maçta ilk çeyreği 25-23 önde kapattı. Jamelle Hagins, kaydettiği 6 sayıyla ilk çeyrekteki en skorer oyuncumuz oldu. Maçta ikinci çeyreğe Alperen Şengün'ün pota altı sayısıyla girildi. Kidd ve Hagins ile sayılar bulan ekibimiz, mücadele dozajının yükseldiği ikinci çeyrekte skorda rakibini yakın takibini sürdürdü. Ergi Tırpancı'nın basket faulü sonrası devrenin bitimine 6:40 kala 30-29 öne geçen Yeşil-Beyazlılarımız, Jamelle Hagins'in her iki çember altındaki etkili performansı ile bu bölümde oyundaki dengeyi korudu. Devrenin son 2 dakikalık bölümüne, serbest atış sayıları sonrası 39-35 geride giren ekibimiz, etkili savunma sonrası Kloof'un smacıyla farkı 2 sayıya indirdi. Karşılıklı faullerle sık sık duran oyunda gelen serbest atış sayıları sonrası maçta ilk yarı, Şehmus Hazer'in son saniye üçlüğü sonrası 44-39 ile Beşiktaş Icrypex üstünlüğüyle kapandı. Devre sonunda 11 sayıya ulaşan Jamelle Hagins, ekibimizin en skorer ismi oldu.

 

Yeşil-Beyazlılarımız, maçta ikinci devreye; Tu Holloway, Erol Can Çinko, Charlon Kloof, Stanton Kidd ve Jamelle Hagins beşiyle çıktı. İkinci yarının ilk sayıları Markell Johnson'dan geldi. Ekibimiz, rakibine Holloway ile yanıt verirken, Hagins ile Alperen'in karşılıklı çember altı sayıları sonrası skor 50-45'e geldi. Oyunda temponun ve şut yüzdelerinin düştüğü üçüncü çeyrekte aradaki skor farkı da konuk ekip lehine devam etti. Boyalı alan sayıları ile farkı lehine açan Beşiktaş Icrypex karşısında Holloway'in basket faulü, çeyreğin bitimine 14 saniye kala skoru 62-55'e getirdi. Kalan sürede Hagins'in bloğu sonrası başka sayı olmadı ve üçüncü çeyrek bu skorla sona erdi. Maçta dördüncü çeyrek, Şehmus ve Holloway'in karşılıklı sayıları ile başladı. Alperen Şengün'ün üçlüğü sonrası skor 67-57'ye geldi ve ekibimiz, bitime 8 dakika kala mola aldı. Alperen'in basketine kaptan Cevher'in üçlüğüyle yanıt veren Yeşil-Beyazlılarımız, skoru da 71-62'ye getirirken, yaptığımız top kayıplarını hızlı hücumla değerlendiren konuk ekip, 75-62 ile bitime 5 buçuk dakika kala farkı 13 sayıya çıkardı. Kalan bölümde de farkı açmaya devam eden Beşiktaş Icrypex, mücadeleden 92-68'lik galibiyetle ayrılan taraf oldu.

 

Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi'nin yirminci haftasında; 7 Şubat 2021 Pazar günü saat 15:15'te başlayacak maçta Lokman Hekim Fethiye Belediyespor'a konuk olacak.

 

 

Salon: Ankara Spor Salonu

 

Hakemler: Mehmet Keseratar, Özlem Yalman, Hüseyin Çelik

 

OGM ORMANSPOR (68): Terrell Holloway 14 (5 ribaund- 9 asist), Stanton Kidd 11 (6 ribaund- 2 asist), Cevher Özer 6 (2 ribaund- 3 asist), Jamelle Hagins 17 (10 ribaund- 1 asist), Charlon Kloof 9 (1 ribaund- 2 asist), Efe Ergi Tırpancı 4 (2 ribaund- 2 asist), Kadir Bayram, Erol Can Çinko 4 (1 ribaund- 2 asist), Sinan Mertcan Gerhardt, Mert Alemdar (2 ribaund), İsmail Yiğit Yüceer, Yiğit Baran Sarıkaya 3.

 

BEŞİKTAŞ ICRYPEX (92): Şehmus Hazer 22 (6 ribaund- 3 asist), James Blackmon 9 (2 ribaund- 1 asist), Markell Johnson 12 (4 ribaund- 13 asist), Sadık Emir Kabaca (4 ribaund- 3 asist), Alperen Şengün 23 (7 ribaund- 3 asist), Furkan Haltalı 4 (2 ribaund- 1 asist), Can Kaan Turgut 1 (1 ribaund), Samet Yiğitoğlu, Ömer Yasir Küçük 6, Joel Berry 5 (2 asist), Egehan Arna 10 (9 ribaund- 1 asist).

 

01.02.2021 20:45