"OGM ORMANSPOR:64-DARÜŞŞAFAKA TEKFEN BASKETBOL:80"

Erkek Basketbol Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi'nde 2020-2021 sezonunun dokuzuncu haftasında Darüşşafaka Tekfen'i başkentte konuk etti. Yeşil-Beyazlılarımız, önemli eksiklerle çıktığı  bu mücadeleden 80-64'lük mağlubiyetle ayrıldı ve ligde 3 galibiyette kaldı.

 

Ekibimiz mücadeleye; Kadir Bayram, Terrell Holloway, Stanton Kidd, Cevher Özer ve Jamelle Hagins beşiyle başladı. Karşılaşmaya etkili giren konuk ekip, ilk 2 dakikalık bölümde 7-0'lık bir seri yakaladı. Ekibimiz, maçtaki ilk sayılarını Holloway ile serbest atış çizgisinde buldu. Maçın ilk bölümünde Berk Demir ile yüzdeli hücum eden Darüşşafaka Tekfen, skor üstünlüğünü eline alırken, ilk 5 dakikalık bölüm de konuk ekibin 15-7'lik üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin ikinci bölümünde üç uzunlu sisteme dönen ekibimiz, rakibinin yüzdeli hücumlarına yanıt vermekte zorlanınca fark da 21-11 ile çift haneli sayılara yükseldi. Çeyreğin sonunda Kadir Bayram ve Tu Holloway ile 4 sayı bulan Yeşil-Beyazlılarımız, maçta ilk çeyreği 26-17 geride kapattı. İlk çeyrekte 3/4 saha içi isabetiyle 8 sayı bulan Tu Holloway, ekibimizin en skorer ismi oldu.

 

Maçın ikinci çeyreğine Kadir Bayram'ın üçlüğüyle girildi. Sinan Güler'in üçlük isabetiyle skoru 30-20'ye getiren Darüşşafaka Tekfen, iki takımın da hücumda zorlandığı bu çeyrek başında farkı korudu. Hücumdaki durgunluğunu Kidd'in üçlük isabetiyle sonlandıran Yeşil-Beyazlılarımız, skoru da 36-24'e getirdi. Kaptan Cevher Özer'in serbest atış sayıları sonrası maçta skor 39-27'ye geldi. Devrenin bitimine 4 dakika kala Kadir Bayram'ın üç faule ulaşmasıyla birlikte rotasyonu daha da daralan ekibimiz, Kikanovic'in devreye girmesiyle farkı 10 sayıya kadar indirdi. Devrenin son bölümünde de karşılıklı sayılar geldi. Skor farkını lehine korumayı başaran Darüşşafaka Tekfen, mücadelenin ilk yarısını 47-36'lık üstünlükle tamamladı. Ekibimizde Tu Holloway, 9 sayıyla devrede en skorer isim olurken, Stanton Kidd de ilk yarıyı 8 sayıyla kapattı.

 

Yeşil-Beyazlılarımız, maçta ikinci devreye; Kadir Bayram Tu Holloway, Stanton Kidd, Cevher Özer ve Jamelle Hagins beşiyle çıktı. İkinci yarıya Stanton Kidd'in üçlüğüyle giren ekibimiz, Kadir Bayram'ın şık asisti sonrası Jamelle Hagins'in smacıyla skoru 49-42'ye getirerek farkı 7 sayıya indirdi. Karşılıklı top kayıpları sonrası bu çeyrekte daha etkili bir performans sergileyen Yeşil-Beyazlılarımız, farkı 3 sayıya kadar indirse de, çeyreğin son bölümünde yaptığı basit hatalar sonrası konuk ekibin farkı yeniden açmasına engel olamadı. Doğuş ve Sinan'ın sayıları ile farkı yeniden çift haneli sayılara çıkartan Darüşşafaka Tekfen, maçın üçüncü çeyreğini de 63-50'lik üstünlükle geçen taraf oldu. Maçta dördüncü çeyreğine de top kayıpları ile giren ekibimiz, bu çeyrekte ilk sayısına, yaklaşık 3 buçuk dakika sonra Holloway'in isabetiyle ulaştı. Doğuş Özdemiroğlu'nun üçlüğü sonrası farkı 20 sayıya çıkartan konuk ekip karşısında Kikanovic'in pota altı sayıları ile sonuca giden ekibimiz, temposu düşen oyunda aradaki farkı da eritemedi. Kikanovic'in boyalı alan sayısı sonrası maçta son 3 dakikalık bölüme 80-60'lık skorla girildi. Önce Cevher Özer, ardından da Kadir Bayram'ın asisti ile birer basket daha bulan Kikanovic, bu bölümde en etkili oyuncumuz oldu. Kalan bölümde de konuk ekip üstünlüğünü korurken, mücadeleden de 80-64 ile üstün ayrılan taraf oldu.

 

Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi'nin onuncu haftasında; 2 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 18:00'de başkent derbisinde Türk Telekom ile Ankara Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

 

 

Salon: Ankara Spor Salonu

Hakemler: Mehmet Karabilecen, Halil Baldemir, Ali Köseoğlu

 

OGM ORMANSPOR (64): Terrell Holloway 16 (3 ribaund- 6 asist), Elmedin Kikanovic 16 (8 ribaund), Stanton Kidd 13 (3 ribaund- 3 asist), Cevher Özer 4 (11 ribaund- 6 asist), Jamelle Hagins 10 (2 ribaund- 2 asist), Efe Ergi Tırpancı (2 ribaund), Yiğit Baran Sarıkaya, Kadir Bayram 5 (2 ribaund- 4 asist), Sinan Mertcan Gerthardt.

 

DARÜŞŞAFAKA TEKFEN (80): Erkan Veyseloğlu (2 ribaund), Berk Demir 17 (3 ribaund- 2 asist), Andrew Andrews 8 (2 ribaund- 5 asist), Doğuş Özdemiroğlu 14 (9 ribaund- 6 asist), Grant Jerrett 12 (5 ribaund- 1 asist), John Benjamin Gillon 3 (2 asist), Ryan Luther 8 (6 ribaund- 3 asist), Doruk Dora (1 ribaund- 1 asist), Troy Selim Şav, Sinan Güler 16 (3 ribaund), William Buford 2 (2 ribaund), Görkem Doğan (2 ribaund).

 

21.11.2020 14:58