"OGM ORMANSPOR:63-FENERBAHÇE BEKO:72"

Erkek Basketbol Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi'nin onaltıncı haftasında konuk ettiği Fenerbahçe Beko'ya 72-63'lük skorla mağlup olarak ligde beş galibiyette kaldı. Ekibimizde Stanton Kidd, kaydettiği; 17 sayı, 11 ribaund ve 1 asistlik performansı ile bu maçta öne çıkan isim oldu.

 

Ekibimiz mücadeleye; Terrell Holloway, Charlon Kloof, Erol Can Çinko, Jamelle Hagins ve Elmedin Kikanovic beşiyle başladı. Maçın ilk bölümünde konuk ekibin 5-0'lık serisi gelirken, ekibimizin ilk sayılarına ise Kikanovic imzasını attı. Bu bölümde Danilo Barthel'i hücumda iyi kullanan konuk ekip, skor üstünlüğünü eline alırken, ekibimiz ise Kloof'un üçlüğü ile skoru 12-8'e getirdi. İlk beşteki tüm oyuncularından skor katkısı alan Yeşil-Beyazlılarımız, çeyreğin son 4 dakikalık bölümüne 17-15 geride girdi. Kikanovic'in pota altı sayısıyla skoru dengeleyen ekibimiz, çeyreğin sonuna kadar hem oyunda hem de skorda dengeyi korurken, maçın ilk çeyreği de 21-21'lik eşitlikle sona erdi. Elmedin Kikanovic, 3/4 saha içi isabetiyle 6 sayı ve 6 ribaund üreterek ilk çeyrekteki en etkili oyuncumuz oldu. Maçın ikinci çeyreğinde her iki takım da basit top kayıpları ile ilk bölümde hücum ritmini kaybetti. Kidd'in basketi sonrası 28-25 ile farkı 3 sayıya indiren ekibimiz, devrenin bitimine 6 dakika kala rakibine mola aldırdı. Moladan Biberovic'in basketiyle dönen konuk ekip karşısında kolay atışlardan yararlanamayan ekibimiz, öne geçme fırsatlarını da harcamış oldu. Kidd'in çembere yönelerek bulduğu basketle devrenin bitimine 2 dakika kala farkı 2 sayıya indiren Yeşil-Beyazlılarımız, maçta ilk devreyi 38-34'lük skorla geride kapattı. İlk yarıda Stanton Kidd, kaydettiği 12 sayıyla en skorer oyuncumuz olurken, ekibimiz takım olarak üç sayı çizgisinin gerisinden 2/13 ile isabet bulabildi.

 

Yeşil-Beyazlılarımız, maçta ikinci devreye; Tu Holloway, Charlon Kloof, Stanton Kidd, Jamelle Hagins ve Elmedin Kikanovic beşiyle çıktı. İkinci yarının ilk basketi Ulanovas'tan geldi. Ekibimiz, rakibinin üçlüğüne Kloof'un basketiyle yanıt verirken, yine Kloof'un sayıları sonrası çeyreğin son 5 dakikalık bölümüne Fenerbahçe Beko'nun 48-41'lik üstünlüğüyle girildi. Alan savunması ile rakibinin hızını kesmeye çalışan Yeşil-Beyazlılarımız, hücumda özellikle dış atışlarda katkı alamayınca aradaki farkı eritmeyi başaramadı. Serbest atış çizgisinden bulduğu sayılar sonrasında çeyreğin son 2 dakikalık bölümüne 52-47 geride giren ekibimiz, maçta dengede geçen üçüncü çeyreği 54-49'luk skorla geride kapattı. Maçta dördüncü çeyreğe de karşılıklı boş hücumlarla girildi. Erol Can Çinko'nun üçlüğü, bu çeyrekte ilk sayılar olurken, Kikanovic'in pota altı sayısına Holloway'in üçlüğü eklenince ekibimiz skorda 59-56 öne geçti bitime 7 dakika kala rakibine mola aldırdı. Serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla skorda yeniden öne geçen konuk ekip, maçta normal sürenin son 2 dakikalık bölümüne 67-62 önde girdi. Ulanovas ve De Colo'nun sayıları ile etkili olan rakibi karşısında farkı kapatamayan Yeşil-Beyazlılarımız, mücadeleden 72-63'lük mağlubiyetle ayrıldı.

 

Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi'nin onyedinci haftasında; 16 Ocak 2021 Cumartesi günü saat 13:00'te Galatasaray'a konuk olacak.

 

 

Salon: Ankara Spor Salonu

 

Hakemler: Ali Şakacı, Semih Vural, Ali Köseoğlu

 

OGM ORMANSPOR (63): Terrell Holloway 5 (1 ribaund- 8 asist), Elmedin Kikanovic 15 (7 ribaund- 4 asist), Stanton Kidd 17 (11 ribaund- 1 asist), Cevher Özer 2 (1 ribaund- 5 asist), Jamelle Hagins 3 (5 ribaund), Charlon Kloof 10 (2 ribaund), Efe Ergi Tırpancı 2, Kadir Bayram (1 ribaund), Erol Can Çinko 9, Mert Alemdar, İsmail Yiğit Yüceer, Sinan Mertcan Gerhardt.

 

FENERBAHÇE BEKO (72): Marko Guduric 12 (3 ribaund- 1 asist), Nando De Colo 14 (4 ribaund- 6 asist), Danilo Barthel 9 (9 ribaund- 3 asist), Ahmet Düverioğlu 10 (7 ribaund- 1 asist), Edgaras Ulanovas 13 (6 ribaund- 2 asist), Johnathan Hamilton 4 (5 ribaund), Melih Mahmutoğlu 8 (2 ribaund- 1 asist), Tarık Biberovic 2, Yiğit Onan, Kenan Sipahi, Berkay Candan (1 ribaund), Ali Muhammed (1 ribaund).

 

09.01.2021 16:24