NESİBE AYDIN GSK:75-OGM ORMANSPOR:58

Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin dördüncü haftasındaki başkent derbisinde Nesibe Aydın Basketbol'a konuk oldu. Ekibimiz, mücadeleden 75-58'lik mağlubiyetle ayrıldı. Yeşil-Beyazlılarımız, ligin beşinci haftasında ise 21 Ekim Çarşamba günü saat 14:00'da Fenerbahçe Öznur Kablo'yu, M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu'nda konuk edecek.

 

Ekibimiz, mücadeleye; Nilay Kartaltepe, Riquna Williams, Angelica Robinson, Brittney Sykes ve Meltem Avcı beşiyle başladı. İlk bölümde karşılıklı sayılar gelirken, ekibimizde Angelica Robinson da takımımızın ilk 6 sayısına imzasını attı. Maçın ilk çeyreğinde yüksek yüzdeyle skor üreten ev sahibi Nesibe Aydın'a Riquna Williams'ın basket faulüyle yanıt veren ekibimiz, maçın ilk 5 dakikalık bölümünü 13-9 geride geçti. Ruthy Hebard'ın boyalı alan sayıları ile farkı koruyan Nesibe Aydın karşısında çeyreğin son bölümünü iyi oynayan ekibimiz, çeyreğin sonunda Alperi Onar ve Angelica Robinson'dan gelen üst üste iki üçlükle farkı 3 sayıya indirdi. Maçta ilk çeyrek, ev sahibi Nesibe Aydın'ın 26-23 üstünlüğüyle sona erdi. Angelica Robinson, ürettiği 11 sayı ve 4 ribaund ile ilk çeyrekteki en etkili oyuncumuz oldu.

 

Karşılaşmanın ikinci çeyreğine Alperi Onar'ın üçlüğüyle giren ekibimiz, daha sonra Riquna Williams'ın basket faulüyle de 29-26 ile maçta ilk kez öne geçti. Maçın ikinci çeyreğinde savunmada da daha fazla direnç gösteren ekibimiz, çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümünde rakibine sadece 2 sayı şansı tanıdı ve devrenin son 5 dakikalık bölümüne 31-28 önde girdi. Ancak kalan bölümde hücumlarını yeniden boyalı alana yönlendirerek Hebard ile sayılar bulan Nesibe Aydın karşısında, Riquna Williams ile yanıt veren Yeşil-Beyazlılarımız, mücadelenin çekişmeli geçen ilk yarısını 36-33 geride kapattı. İlk yarıda 5/5 saha içi isabetiyle oynayan Angelica Robinson; 11 sayı ve 9 ribaund üretirken, Riquna Williams da rakip potaya 10 sayı bıraktı.

 

Takımımız, maçta ikinci yarıya; Alperi Onar, Sinem Ataş, Brittney Sykes, Angelica Robinson ve Ashley Walker beşiyle başladı. Devrenin ilk bölümünde basit top kayıpları ile hücumda zorlanan ekibimiz, bu devredeki ilk sayılarını üç sayının gerisinden Sinem Ataş ile buldu. Snytsina – Hebard ikilisinin sayıları ile skor üstünlüğünü elinde tutan Nesibe Aydın, üçüncü çeyreğin son 5 dakikalık bölümüne 44-36 önde giren taraf oldu. Bu çeyrekte hücumda organize olmakta zorlanan ekibimiz, mücadelenin dördüncü çeyreğine 54-38 geride girdi. Mücadelenin dördüncü çeyreğinde oyunda tempo düştü. Bu bölümde Damla Gezgin ve Riquna Williams'ın 2 üçlüğüyle hücumdaki durgunluğuna son veren ekibimiz, çembere giderek sayılar bulan rakibi karşısında skor farkını eritmeyi başaramadı. Damla Gezgin'in iki üçlüğüyle skoru 73-53'e getiren Yeşil-Beyazlılarımız, kalan bölümde de farkı yeterince kapatamayınca mücadeleden 75-58'lik mağlubiyetle ayrıldı. Takımımızda Angelica Robinson ve Riquna Williams, kaydettikleri 13'er sayı ile en skorer isimler oldular.

 

SALON: TOBB Etü Spor Salonu

HAKEMLER: Altuğ Ekti, Sami Özel, Serdar Saraç

 

NESİBE AYDIN BASKETBOL (75): Katsiaryna Snytsina 19 (3 ribaund- 7 asist), Sheylani Peddy 9 (8 ribaund- 9 asist), Melike Tuğba Oral 5 (2 asist), Ruth Cecilia Hebard 28 (15 ribaund- 1 asist), Harika Gözde Eldaş 10 (3 ribaund- 5 asist), Zeynep Koral, Merve Uygül 4 (2 ribaund- 2 asist), Büşra Akgün, Gizem Kaymaz, Hülya Çoklar (1 ribaund- 1 asist), Zsofia Simon (2 ribaund), Alis Kumsal Aslan.

 

OGM ORMANSPOR (58): Angelica Robinson 13 (12 ribaund- 1 asist), Nilay Kartaltepe 3 (1 ribaund- 2 asist), Damla Gezgin 12 (3 ribaund), Brittney Sykes 2 (2 ribaund- 4 asist), Ashley Walker 2 (1 asist), Riquna Williams 13 (9 ribaund- 5 asist), Özge Yarga, Sinem Ataş 5 (3 ribaund), Şerife Alperi Onar 6 (2 ribaund- 4 asist), Hilal Halaç, Meltem Avcı 2, Nazlı Bircan Gökdemir (1 ribaund).

17.10.2020 19:13