"KADIN A TAKIMI BAŞ ANTRENÖRÜMÜZ ALPER DURUR'DAN AÇIKLAMALAR"

"Kulüp olarak her sezon olduğu gibi bir önceki sezonun üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Tabi bu malum pandemi (covid-19) süreci ve ekonomik olaylardan dolayı geçen yıla oranla bütçemizde önemli düşüşler oldu. Sonuç olarakta daha uygun rakamlarla da iyi kimyayı oluşturabilirsek aynı başarıları  tekrar edebliriz diye düşünüyorum. Sonuçta göze hoş gelen bir basketbol oynayıp sonuna kadar mücadele eden bir takım kimyası yaratmaya çalıştık.  


Geçen sezona oranla bu sezon biraz daha hızlı oynamaya çalışacağız. Oyuncu karekterimizi de bu şekilde şekillendirdik. Biraz daha baskılı oynamayı planlıyoruz takım olarak. 


Avrupa kupası kulüpler için çok büyük prestij. Geçen sezon aldığımız başarıların üzerine koyacağımız ve daha iyi bitireceğimiz bir Eurocup sezonu olmasını diliyorum.


Türkiye liginde gerçekten çok denk takımlar oluştu ve zor bir mücadeleler olacak bizim açımızdan. Adım adım gitmek istiyoruz bunun içinde ilk etapta hedefimiz,  Avrupa kupasını garantileyip daha sonra ligde en üst sıraları zorlayıp ligi iyi şekilde tamamlayarak kulübümüzü başarıyla temsil etmek istiyoruz. Özellikle evimizde herkesi yenebilecek bir takım yaratmak ve bunun içinde ekibimle birlikte gerekli çalışmaları yapacağız. Herkese sağlıklı  ve güzel bir sezon diliyorum."
 

13.08.2020 12:12