"GALATASARAY:89-OGM ORMANSPOR:77"

Erkek Basketbol Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi'nin 17. haftasında Galatasaray'a konuk oldu. Ekibimiz, karşılaşmadan 89-87'lik skorla mağlup ayrılarak ligde beş galibiyette kaldı. Ekibimizde Terrell Holloway 20 sayı, Erol Can Çinko da 18 sayı ile bu maçta öne çıkan isimler oldular.

 

Ekibimiz mücadeleye; Terrell Holloway, Charlon Kloof, Erol Can Çinko, Jamelle Hagins ve Elmedin Kikanovic beşiyle başladı. Maçın ilk bölümünde iki ekibin de karşılıklı sayıları geldi. Her iki takım da çembere yakın atışlarla sonuca giderken, Erol Can Çinko'nun üçlüğü, takımımızı 8-7 öne geçirdi. Johnathan Williams ve Travis Trice ile sayılar bulan ev sahibi ekip, çeyreğin ortalarında skorda önde ilerleyen taraf oldu. Kloof ve Holloway'in hızlı hücum sayıları, çeyrekte son 3  dakikaya girilirken ekibimizi 17-15 öne geçirdi. Çeyreğin kalan bölümünde de üstünlüğünü oyuna dikte eden ekibimiz, maçta ilk çeyreği 28-20'lik skorla üstün kapattı. İlk çeyrekte 3/4 ile üçlük isabeti bulan ekibimizde Tu Holloway, kaydettiği 9 sayı ile en skorer isim oldu. Maçta ikinci çeyreğe de Ergi Tırpancı'nın basketiyle girildi. Trice ve Jefferson'ın sayılarına Hagins ile yanıt veren Yeşil-Beyazlılarımız, Barış Ermiş'in üçlüğüne de Erol Can Çinko ile yanıt vererek skoru 36-30'a getirerek üstünlüğünü korudu. Devrenin son 4 dakikalık bölümüne, Kikanovic ve Kloof'un basketleriyle 43-34 önde giren ekibimiz, rakibine oranla daha doğru hücum ettiği ilk devrede skor üstünlüğünü sürdürerek, devre bitmeden 50 sayıya da ulaştı. İyi oyununu sürdüren Yeşil-Beyazlılarımız, kaptan Cevher Özer'in üçlüğü sonrası maçın ilk yarısını 55-39'luk üstünlükle tamamladı. İlk devrede 6/9 ile üçlük isabeti bulan ekibimizde dış atışlarda 3/4 ile isabet kaydeden Erol Can Çinko, ürettiği 12 sayı ile maçtaki en skorer isimdi.

 

Yeşil-Beyazlılarımız, maçta ikinci devreye; Tu Holloway, Charlon Kloof, Stanton Kidd, Cevher Özer ve Jamelle Hagins beşiyle çıktı. İkinci yarının açılışını Tu Holloway, üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetle yaptı. Çeyreğin ilk bölümünde pota altını etkili kullanarak sayılar bulan ev sahibi ekip, aradaki farkı azaltsa da, Holloway'in hızlı hücum sayısı skoru 62-49'a getirdi. Maçta üçüncü çeyreğin son 5 dakikasına 62-51 önde giren Yeşil-Beyazlılarımız, bu çeyrekte şut ritmini biraz kaybetti. Bu bölümde Macon ve Trice'ın sayıları ile farkı eriten Galatasaray, üçüncü çeyreğin bitimine 2 buçuk dakika kala 67-60 ile farkı 7 sayıya indirdi. Hücumdaki durgunluğunu Erol Can Çinko'nun üçlüğüyle sonlandıran ekibimiz, farkı yeniden 10 sayıya yükseltti. Ekibimiz, karşılaşmanın üçüncü çeyreğini de 73-64'lük skorla üstün kapattı. Maçın dördüncü çeyreğine Stanton Kidd'in orta mesafe isabetiyle girildi. Jefferson'ın pota altı sayısına günün etkili ismi Erol Can'ın üçlüğüyle yanıt veren Yeşil-Beyazlılarımız, skorda 78-66 öne geçti. Amile Jefferson'ın çember altı basketleri ile ev sahibi ekip, aradaki skor farkını azaltmayı başardı. Rakibinin serisine Holloway ile yanıt veren ekibimiz, Yiğit Arslan'ın üçlüğü sonrası maçta normal sürenin son 5 dakikasına 82-75 önde girdi. Yakaladığı seri ile skoru 82-82'ye getiren ev sahibi ekibe Holloway'in turnikesiyle yanıt veren ekibimiz, Yiğit Arslan'ın üçlüğü sonrası uzun bir aranın ardından skorda geriye düştü. Kalan bölümde üstünlüğünü koruyan ev sahibi Galatasaray, ekibimiz karşısında mücadeleden 89-87'lik galibiyetle ayrıldı.

 

Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi'nin onsekizinci haftasında; 23 Ocak 2021 Cumartesi günü saat 20:00'de lider Anadolu Efes'e konuk olacak.

 

 

Salon: Sinan Erdem Spor Salonu

 

Hakemler: Emin Moğulkoç, Mehmet Şahin, Özge Şentürk

 

GALATASARAY (89): Travis Trice 12 (1 asist), Daryl Macon 5 (2 ribaund- 5 asist), Brock Motum 15 (3 ribaund- 1 asist), Johnathan Williams 10 (4 ribaund), Göksenin Köksal 9 (3 ribaund- 3 asist), Barış Ermiş 14 (2 ribaund- 6 asist), Yiğit Arslan 8 (4 ribaund- 2 asist), Eray Aydoğan, Amile Jefferson 16 (8 ribaund- 1 asist), Ayberk Olmaz, Caner Erdeniz, Saadettin Donat.

 

OGM ORMANSPOR (87): Terrell Holloway 20 (3 ribaund- 5 asist), Elmedin Kikanovic 15 (3 ribaund- 1 asist), Stanton Kidd 10 (8 ribaund- 5 asist), Cevher Özer 5 (2 ribaund- 2 asist), Jamelle Hagins 7 (3 ribaund- 2 asist), Charlon Kloof 6 (2 ribaund- 3 asist), Efe Ergi Tırpancı 6 (1 ribaund), Kadir Bayram, Erol Can Çinko 18 (2 ribaund- 1 asist), Mert Alemdar, İsmail Yiğit Yüceer, Yiğit Baran Sarıkaya.

 

 

16.01.2021 15:15