"FIBA EUROCUP WOMEN'DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDEN KADIN BASKETBOL A TAKIMIMIZ SEZONU AVRUPA MAÇI İLE DEPLASMANDA AÇIYOR!"

FIBA Eurocup Women’da Ülkemizi temsil eden Kadın Basketbol A takımımız sezonu Avrupa maçı ile Rusya deplasmanı ile açıyor.

Takımımız, Rus ekibi Nika Syktyvka ile yarın (14 Ekim Perşembe) 19:00 da ilk maçına çıkacak.

Takımımızın baş antrenörü Alper Durur; “Burası bir aile ortamı dolayısıyla her zaman iyi takımlar en iyileri yapamıyor. Bazen gerçek anlamda takım olmayı becerebilenler iyi şeyler yapıyor. Bizde bu yolda ilerlemeyi düşünüyoruz.”

 

Öncelikle sezon öncesi iki tane hazırlık turnuvası oynadık ve bu turnuvanın ilkinde sadece bir yabancımızla mücadele ettik. Türk oyuncularımızı görmek açısından çok yararlı oldu, çok değerli bir Türk oyuncu grubuna sahibiz. Umarım bu sene onların içinden Türk basketboluna yeni isimler parlatırız diye düşünüyorum. Son oynadığımız, BOTAŞ SPOR-TÜBAD işbirliğiyle yapılan turnuvada da iki Amerikalı oyuncumuz dahil oldu takımımıza. Sonuç itibariyle onların alışma sürecini yaşadık çok uyumlu bir takımız. Ama birlikte çalışmaya çok ihtiyacımız var. O yoğun maç temposunda Avrupa kupası, Türkiye Ligi için mümkün olduğunca herkesi birbirine alıştırıp en iyi verimi almaya çalışacağız. Takımımıza genel bakışımız da çok uyumlu ve iyi karekterlere sahip, hedefleri olan oyunculardan oluşan bir ekip. Kurumumuzu en iyi şekilde temsil edecek bir ekip ve bu bizi sevindiriyor. Bu yoğun tempoda gönül isterdi ki bir yabancı oyuncumuz eksik O eksiği de telafi edip o şekilde mücadele etmekti. Dolayısıyla onu şu an için başaramadık ancak mevcut oyuncularımız ile bu yoğun tempoyu en iyi şekilde geçirmeye çalışacağız.

Bu sene lige baktığımızda ligin ilk iki sırasında çok iyi transferler yapan Fenerbahçe ve Çukurova ligi domine edecekmiş gibi görünüyor. Ondan sonra, Hatayspor, Galatasaray iyi kadrolara sahip onun dışındaki Bütün takımlar ve yukarıdaki iki takım haricindekiler birbirini yenebilecek gibi görünüyor. Zevkli ve çekişmeli bir lig geçecek, bu yoğun lig ortamında fiziksel olarak ayakta kalan, rotasyonu müsait olan bu yoğun tempodan en az etkilenen fiziksel ve zihinsel olarak kendini daha üstlerde konumlandıracaktır diye düşünüyorum.

Bütün takımlara sakatlıktan uzak ve hakedenin kazandığı bir lig diliyorum. Kendi takımada özellikle Türkiye Ligi'nde geçen senelerde olduğu gibi kapasitemizin maksimumunu sahaya yansıtıp en iyi yerlerde bitirmeyi hedefliyoruz. Avrupa Kupasındaki maçlarımızda zor deplasmanlar ve uzun yolculuklar var. Hemen akabinde geri döndüğümüzde Türkiye Ligi maçları var bu bizi biraz sıkıntıya soksa da oyuncularımın en iyi şekilde bunun üstesinden geleceğine inanıyorum.

Grubumuza baktığımızda Avrupa kupasında Nika Syktyvka, Rus takımı Rus Ligine sonradan katılan geçen sezon yarı final oynayan ve bu sezon da hedefleri yüksek olan bir takım. Kadrosu Rus Milli takımı oyuncularından ve iyi yabancı oyuncular ile takviye edilmiş durumda.  Onun dışında grubumuzda iki Macar ekibi yer alıyor. Birincisi A. DVTK Miskolc takımı, geçen sezon da aynı gruptaydık maalesef evimizde bizi mağlup ederek grup dışı bıraktılar bizi. Mevcut kadrosunu bir oyuncu hariç koruyor. İkinci takım, Ludovika-Fcsm Csata takımı. Macarların gelecek vadeden, ümit milli ve a takımın genç oyuncularından oluşan hedef bir takım. Dolayısıyla zorlu maçlar bizi bekliyor. Biz yolumuzda elimizden gelenin en iyisini yapıp kurumumuzu en iyi şekilde temsil edip en iyi yerlerde bitirmeye çalışacağız. Bu anlamda ekibime ve takımıma güveniyorum. Burası bir aile ortamı dolayısıyla her zaman iyi takımlar en iyileri yapamıyor. Bazen gerçek anlamda takım olmayı becerebilenler iyi şeyler yapıyor. Bizde bu yolda ilerlemeyi düşünüyoruz.

 

 

EKİM AYI MAÇ PROGRAMI

Eurocup Women

14 Ekim Perşembe 2021 / Syktyvkar, KSK "Luzales"

19:00 Nika Syktyvkar-OGM Ormanspor

 

20 Ekim Çarşamba 2021 / Ankara, Sait Zarifoğlu Spor Salonu

16:00 OGM Ormanspor -Ludovika-Fcsm Csata

 

27 Ekim Çarşamba 2021 / Ankara, Sait Zarifoğlu Spor Salonu

16:00 OGM Ormanspor -A. DVTK Miskolc

 

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi

17 Ekim Pazar 2021 / Ankara, Sait Zarifoğlu Spor Salonu

17:00 OGM Ormanspor-UMF Yapı İzmit Belediyespor

 

23 Ekim Cumartesi 2021 / Ankara, Sait Zarifoğlu Spor Salonu

13:00 OGM Ormanspor-Fenerbahçe Safiport

13.10.2021 16:38