"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ADANA BASKETBOL:75-OGM ORMANSPOR:89"

Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin onaltıncı haftasında Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol'a konuk oldu. Ekibimiz, mücadeleden 89-75'lik galibiyetle ayrılarak bu sezonki 8. galibiyetini aldı. Yeşil-Beyazlılarımız, ligin 17. haftasında ise 13 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 14:00'deki başkent derbisinde Nesibe Aydın Basketbol'u M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu'nda konuk edecek.

 

Ekibimiz, sahasındaki zorlu mücadeleye; Alperi Onar, Riquna Williams, Brittney Sykes, Angelica Robinson ve Meltem Avcı beşiyle başladı. Maçın ilk bölümünde penetrelerle 4 sayı bulan ekibimiz, daha sonra potasında 5 sayı görse de, Sykes'ın üçlüğü ile 7-5 öne geçmeyi başardı. Skorun dengede ilerlediği ilk bölümde Sykes'ın sayıları, ekibimizin hücumdaki en önemli silahı oldu. İlk çeyreğin yarısından itibaren oyunda üstünlüğü eline alan Yeşil-Beyazlılarımız, yakaladığı seri ile skoru 19-9'a taşımayı başardı. Çeyreğin son bölümünde de üstünlüğünü koruyan ekibimiz, maçta ilk çeyreği 27-16'lık skorla önde tamamladı. İlk çeyrekte 9 sayı üreten Brittney Sykes, ekibimizin en skorer ismi oldu. Maçta ikinci çeyreğe Gülfer Tokatlı'nın sayılarıyla giren ev sahibi ekibe, Ashley Walker'ın 5 sayısıyla yanıt veren Yeşil-Beyazlılarımız, bu çeyrekte rakibinin pota altı sayılarına engel olmakta zorlandı. Devrenin son 5 dakikalık bölümüne ekibimizin 32-28'lik üstünlüğüyle girildi. Hücumdaki durgunluğunu Damla Gezgin'in üçlüğüyle sonlandıran takımımız, aradaki farkı yeniden çift hanelere çıkartarak maçın ilk devresini 43-33 önde kapattı. Angel Robinson, ürettiği 11 sayı ile ilk yarıdaki en skorer oyuncumuz oldu.

 

Takımımız, maçta ikinci yarıya; Alperi Onar, Riquna Williams, Brittney Sykes, Angelica Robinson ve Meltem Avcı beşiyle başladı. İkinci devreye Alperi Onar ve Gülfer Tokatlı'nın karşılıklı sayılarıyla girildi. Bu bölümde Gülfer Tokatlı ile 8 sayı bulan ev sahibi ekibe Alperi ve Sykes ile yanıt veren ekibimiz, çeyreğin ilerleyen bölümlerinde de aradaki farkı korumayı başardı. Robinson ve Alperi'nin hücumdaki etkili oyunu, karşılıklı sayılara sahne olan üçüncü çeyrekte aradaki farkın lehimize kalmasındaki etken oldu. Yeşil-Beyazlılarımız, maçın üçüncü çeyreğini de 65-53 üstünlükle geçti. Maçta dördüncü çeyreğe Wallace'ın basketiyle giren ev sahibi ekibe, deneyimli kaptan Nilay Kartaltepe'nin üçlüğüyle yanıt veren ekibimiz, Robinson ve Sinem'in basketleriyle yakaladığı 8-2'lik seri sonrası skoru 73-55'e getirdi ve rakibine mola aldırdı. Robinson'ın basketiyle maçta son 5 dakikalık bölüme 75-61 önde giren ekibimiz, Brittney Sykes ve Riquna Williams'ın da devreye girmesiyle farkı 19 sayıya kadar çıkardı. Maçın son bölümünde karşılıklı sayılar geldi ve ekibimiz, karşılaşmadan 89-75'lik galibiyetle ayrılmayı başardı. Boyalı alandan 40 sayı üreten ekibimizde 22 sayı kaydeden Angel Robinson, bu maçtaki en skorer oyuncumuz oldu.

 

 

SALON: Adana Atatürk Spor Salonu

 

HAKEMLER: Serdar Ünal, Uygar Kurt, Muzaffer Vardarlı

 

B.Ş.B. ADANA BASKETBOL (75): Esie Fontaine 4 (6 ribaund- 4 asist), Gabija Meskonyte 24 (6 ribaund- 5 asist), Öykü Taşkın 9 (2 ribaund- 1 asist), Gülfer Tokatlı 18 (4 ribaund- 1 asist), Shaqwedia Wallace 20 (6 ribaund- 3 asist), Raushan Gültekin (1 ribaund- 1 asist), Ladin Özel, İlknur Yıldızhan (2 ribaund), Güneş Köksal, Ezgi Manlacı.

 

OGM ORMANSPOR (89): Angelica Robinson 22 (9 ribaund- 2 asist), Riquna Williams 10 (10 ribaund- 6 asist), Nilay Kartaltepe 3 (2 ribaund- 4 asist), Damla Gezgin 6, Brittney Sykes 19 (4 ribaund- 3 asist), Ashley Walker 7 (5 ribaund- 2 asist), Özge Yarga, Sinem Ataş 3 (3 ribaund), Şerife Alperi Onar 17 (3 ribaund- 6 asist), Meltem Avcı 2 (5 ribaund- 1 asist),  Aleyna Aksu (1 ribaund).

09.01.2021 16:20